شخصیت برند و شخصیت هنرمندان برای افزایش سهم‌بازار و فروش محصولات

شخصیت برند و شخصیت هنرمندان برای افزایش سهم‌بازار و فروش محصولات

Spread the love

پژوهشگران دانشگاه فیلادلفیا، دانشگاه تامس جفرسن، دانشگاه مینه سوتا، دانشگاه تاوسن، و دانشگاه میامی ایالات متحده امریکا در پژوهشی مشترک به بررسی تاثیر متقابل شخصیت برند و شخصیت هنرمندانی که با آنها کار می‌کنند در افزایش سهم بازار پرداختند.

 

🔬 روش:

در این پژوهش آزمایشی ۶۱۹ داوطلب در سه مرحله آزمایشی به ارزیابی تاثیر شخصیت انواع برند، شخصیت هنرمند مرتبط با برند، ویژگی‌های محصول، جذابیت خرید، وفاداری به نام تجاری، و نظریه‌های پنهان شخصیت ذهنی مشتریان پرداختند.

 

📚نتایج:

  1. در صورتی که تفاوت شخصیت هنرمند با شخصیتی که برای یک نام تجاری همکاری می‌کند در حد متوسط باشد، منجر به تقویت شخصیت برند می شود.
  2. اگر تفاوت شخصیت هنرمند با شخصیت سازمان همکارش زیاد باشد، منجر به ضعیف شدن ویژگی‌های شخصیتی برند می شود.
  3. ذهنیت و باورهای ذهنی مشتریان بر اساس میزان همگرایی شخصیت هنرمند با شخصیت آن نام تجاری منجر به افزایش سهم بازار می شود. هرچه فاصله شخصیت هنرمند از شخصیت آن برند کمتر باشد، افزایش فروش برند بیشتر است.
  4. لازم است نام‌های تجاری در انتخاب هنرمندانی که با ایشان همکاری می کنند، ارزیابی‌های روانی و شخصیتی کاملی صورت دهند. میزان تفاوت زیاد شخصیت هنرمند با شخصیت آن نام تجاری منجر به آسیب به سهم بازار خواهد شد.

راهبردهای کارکردی:

  • یکی از شیوه‌های بدیع و نوآورانه در روانشناسی صنعتی و سازمانی، بویژه حوزه‌های تبلیغات، شناسایی و ایجاد شخصیت برای نام‌های تجاری است.
  • روش‌های مختلفی برای هویت‌بخشی به شخصیت سازمان‌ها وجود دارند که بهترین آنها با استفاده از نظریه‌های عاملی شخصیت عمل می‌کنند.
  • بهترین راه برای شناسایی ذهنیت مشتریان، ارزشیابی‌های مداوم و تحقیقات مستمر بازار است.
  • استفاده از سیستم‌های پرسشنامه‌ای آنلاین کمک شایانی به افزایش شخصیت و اعتبار نام‌های تجاری بین مشتریان می‌کند. این امر به نوبه خود منجر به افزایش توانمندی‌های برون‌سازمانی هم خواهد شد.

 

لینک منبع پیشنهادی برای مطالعه بیشتر 👇🏻(further reading)👇🏻

✅(در صورت جذابیت و علاقمندی به موضوع، مطلب را برای دیگران نیز بازنشر فرمایید).

📢کانال تلگرام
🍃🌹🌸💐🌸🌹🍃
https://t.me/DrAmirMohammadShahsavarani

بازدیدها: 41

دیدگاهتان را بنویسید